Postitatud

Fa-diees osales Alo Mattiiseni nimelisel üleriigilisel vokaalansamblite konkursil

Meie laulustuudio laulja, Mikk Kaasik, võttis oma kooli projekti raames ette stuudio ansamblite juhendamise ja viis need võistlema Alo Mattiiseni nimelisele üleriigilisele vokaalansamblite konkursile.

Noorelt-noorele õppeprotsessi on olnud kõrvalt väga tore vaadata ja loodame, et Mikk saab oma mõtteid Fa-dieesis ka tulevikus ellu viia!

Kõigest järgnevalt Miku silmade läbi:

 

Läksime Alo Mattiiseni nimelisele üleriigilisele vokaalansamblite konkursile kahe ansambliga. IV-V klasside ansambel Särts ja X-XII klasside ansambel Keravälk. Kuna ansamblis olevate inimeste piir on 12 ei saanudki kõiki inimesi rühmast kaasa võtta.

I päev
IV-V klasside vanuserühm algas kohe peale võistluse avamist seega Särts pani juba avamise ajaks kleidi selga ja peale avamist läksime hääli lahti laulma. Lavale läksime eesmärgiga anda endast kõik ja nautida seda, mida me teeme. Laulsime 2 laulu: „On sündinud laul“ ja „Üle ilma“. Minu arust tulid laulud välja paremini kui kunagi varem ja olin Särtsu üle väga uhke.

Õhtul tuli kultuurimajja esinema ansambel Noorkuu. Käisime seda kooli muusikaõpetaja Henri ja paari lauljaga vaatamas ja kõik nõustusime, et see oli suurepärane kontsertelamus. Jõudsime tagasi täpselt selleks ajaks kui noortebänd Tabiles hakkas pihta tansulkaga ja tantsisime kõik endal kõhulihased valusaks. Esimene päev oli väga lõbus ja võis lugeda õnnestunuks.

II päev
Teisel päeval käisime hommikust söömas ja tegime proovi. Ansambleid oli gümnaasiumi astmes 14 ja meie astusime lavale kaheteistkümnendana. Laulsime laulud „Suudan lennata“ ja „Külatee“. Lavalt maha tulles olid kõigi emotsioonid laes ja kõik läks nii hästi kui minna sai. Peale väikest pildistamissessiooni seadsime sammud koolimaja poole, et asjad kokku pakkida ja käia söömas. Enne võistluse lõpetamist esines ka ansambel Gram of Fun. Ansambel, kes oli eelmised kolm aastat järjest võitnud sellel võistlusel Grand Prix. Nii äge oli kuulata eelmise aasta võitjat, kes nagu ka Noorkuu, laulis suurepäraselt.

Oligi aeg lõpetamiseks. Mina sain noore juhendaja eripreemia, kuid kahjuks ansamblid auhinnalisi kohti ei saanud. Peale lõpetamist jagasime veel kõik koos viimaseid emotsioone ja peale seda jooksime rongile. Järgmine päev oli üles pandud ka protokoll, kus selgus, et Särts oli jäänud oma vanuserühmas viiendale kohale, jäädes auhinnalisest neljandast kohast maha vaid 0,05 punktiga. Keravälk, aga kaheksandale kohale (sgeaansamblite kategoorias II koht), jäädes maha auhinnalisest kohast 0,04 punktiga. Nagu näha oli tihe rebimine.

Üldine emotsioon sellest võistlusest oli hea. Väga hästi korraldatud, toredad inimesed, kõrge tase ning kindlasti läheme järgmine aasta ka.

Mikk

 

Vaata võistlustulemusi SIIT!